Zsankó László képzőművész kiállítása
Diptichon – kettős képek
Zsankó László képzőművész kiállítása
Megnyitó: április 5. 18 óra
A kiállítást megnyitja: Kiss Zoltán festőművész-grafikus
Zsankó László 1966-ban született, 1991-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán Tölg-Molnár Zoltán tanítványaként, festő szakon. Derkovits ösztöndíjasként csoportos és egyéni kiállításokkal jelentkezett, így például gyakori résztvevője volt a Fiatal Művészek Stúdiója által jegyzett kiállításoknak, az országos és nemzetközi grafikai- és rajzbiennáléknak, valamint önálló kiállításokon is bemutatta munkáit.
Rajzokat, festményeket, grafikákat – főleg litográfiákat, plasztikákat készít.
Emellett tanít és néhány éve részt vesz tehetséges diákok nemzetközi alkalmazott grafikai versenyekre való felkészítésében.
Munkáiban a szokványos, mindennapi látvány mögött rejlő, olykor képi paradoxonokba forduló lehetőségeket keresi, amik további kérdésfeltevésre ösztönöznek.
“Zsankó László képeit szemlélve váratlanul új megvilágításba kerülnek a dolgok: e meditációra ösztönző vásznak és grafikák kapcsán, tulajdonképpen magától értetődő, de mégis a megoldhatatlanság, az abszurditás szférájába emelkedő kérdések merülnek fel: hogyan mehetünk le egy felfelé vezető lépcsőn, s hogyan mehetünk fel egy lefelé vezetőn? …”
Wehner Tibor művészettörténész
Helyszín: Polgár Centrum – Újpest Galéria
1042 Budapest, Árpád út 66.
Tel. 1-379-3114, polgar@ujkk.hu
Belépés: díjtalan
ZSANKÓ LÁSZLÓ KÉPZŐMŰVÉSZ
Zsankó László 1966-ban született, 1991-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán Tölg-Molnár Zoltán tanítványaként festő szakon. Pályája elején Derkovits ösztöndíjasként gyakori résztvevője volt stúdiós tárlatoknak, az országos grafikai- akvarell- és rajzbiennáléknak. Indulása idején sokan innen ismerték munkáit, és ezért is tartotta elsősorban grafikusként számon a kritika annak ellenére, hogy több egyéni kiállításán is festményeit mutatta be. Barcsay díjat is nagyméretű festményeiért kapott.
Kísérletező kedve tanulmányai befejezése után is megmaradt, sokféle médiumban kipróbálta magát. Részt vett murális munkák kivitelezésében és olykor saját terveit is megvalósíthatta. Több egyházi térbe került mozaik kivitelezői között is megtalálhatjuk (Táborfalva, katolikus templom, Budapest, Boldog Meszlényi Zoltán templom).
A papír, mint médium tartós szerelemnek bizonyult. Azon túl, hogy ezzel az anyaggal foglalkozott, térplasztikákat, installációkat létrehozva, 1997-2007 között bekapcsolódott a Magyar Papírművészeti Társaság munkájába, ahol a művészeti tevékenységen kívül szervezői feladatokat is vállalt, így lett a társaság ügyvezető alelnöke és többek között jelentős részt vállalt a Kaposvári Papírművészeti Triennálék lebonyolításában.
A festészet, grafika és plasztikák készítésén kívül a digitális médiumokkal is szoros kapcsolatba került. Ebben a művajban alkotóként, és tanárként is tevékenykedett. 2000 óta tanít felnőtteket, rajzra, látványtervezésre és 2013 óta Újpesten, a Kozma Lajos Faipari és Kreatív Technikum művészeti tagozatán adja tovább a tudását, mind a hagyományos kifejező eszközök, mind a modern médiák terén szerzett tapasztalatait felhasználva.
2017-től részt vesz tehetséges diákok nemzetközi versenyekre való felkészítésében.
A szerteágazó tevékenységén kívül a mai napig aktív alkotó, amit az is bizonyít, hogy rendszeres résztvevője hazai és külföldi kiállításoknak.