Szimbiózis – A Fehérvári Művészek Társaságának kiállítása

2023. május 11. 18:00 (csütörtök)
Május 11. péntek 18 óra

SZIMBIÓZIS – Győrffy Sándor, Máder Barnabás, Revák Katalin, Revák István, Szőnyi Krisztina, Végvári Beatrix kiállítása

A kiállítást megnyitja:
Győrffy Sándor és Revák István képzőművészek

A megnyitón saját versét mondja el:
Horváth Margit költő

A kiállítás megtekinthető: május 11. – június 10. hétköznap és szombaton 10 – 18 óráig, vasárnap zárva.

Helyszín: Polgár Centrum – Újpest Galéria
1042 Árpád út 66.
Tel. 1-379-3114, polgar@ujkk.hu

Győrffy Sándor
1951-ben született a Balaton-felvidéki Kapolcson. 1970-ben Budapestre költözött, általa választott művészcsoportokban és idős mesterek mellett tanult festészetet és grafikát. 1976 óta kiállító művész. Tanulmányutakat tett, valamint művésztelepeken dolgozott, és szimpozionok résztvevője volt tizenegy európai országban. Ösztöndíjasként hosszabb időt töltött Nyugat-Berlinben és az Amerikai Egyesült Államokban. Nyelvismeret: német, francia, angol.
Műveket alkotott a következő műfajokban: festészet, egyedi és sokszorosított grafika, fotó, szobrászat, térberendezés, land-art, mail-art, performance, kísérleti színház és film.
Eddig 100 önálló kiállítása volt, és mintegy 700 csoportos kiállításon vett részt 26 országban. Művei megtalálhatók 19 ország 62 múzeumában és egyéb közgyűjteményében, valamint számos magángyűjteményben.
1979-ben társalapítója az Art-el művészcsoportnak. 1997-ben alapító tagja és művészeti alelnöke a Muravidék Baráti Kör Kulturális Egyesületnek.
A Muravidék című kulturális folyóirat főszerkesztője.

Máder Barnabás
Minden a Tópartiban kezdődött. Mármint a kerámia. Diploma az Iparművészeti Egyetemen 2003-ban, porcelán szakirányon. Ekkor már biztos volt, hogy ez a csodaszép hisztis anyag a kedvenc. A képzőművészet később jött, eleinte még használati tárgyak készültek inkább. Azután szerelem a rácsokkal, „lettem volna építész…” Fúrótornyok, épületek, majd állatok. Hét év tanítás a MOME Szilikát tanszékén 2010-ig, majd pár év gyári tervezői munka, 2015-től a szakma tanítása a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnáziumban, mellé plasztika tanítás a METU-n. És közben elhatalmasodott a képzőművészet a munkákban, egyre több plasztika, majd az installációk. Ma már mindkettő szerelem, a használati tárgyak is, ha lehet, akkor azért kézműves, egyedi jelleggel, sok-sok játékkal, s a kiállítási darabok is. 2019-ben Blanc de Chine International Ceramic Art Award első díj a Csipke című közel két méteres installációval. 2021-ban pedig harmadik díj a Martinsons Award-on. Azóta pedig az egyre újabb ötletek, új munkák készítésének vágya.

Revák Katalin – kerámiatervező művész
1989 augusztus 7-én Székesfehérváron születtem. Édesapám, Revák István festőművész, édesanyám, Revákné Varga Irén, építész. Kerámia szakmai bizonyítványomat a székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumban 2009-ben kaptam, ahol 2017 óta kerámia szakoktatóként dolgozom. 2012-ben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végeztem el a kerámiatervezés alapképzés. Kerámiatervező mester diplomámat 2016-ban, design- és vizuálisművészet tanár szakos diplomámat 2017-ben a Pécsi Tudományegyetemen kaptam meg. 2016 óta vagyok a Székesfehérvári Művészek Társaságának tagja. 2016 és 2020 között Néma Júlia műhelyében dolgozhattam gyakornokként. Férjem, Máder Barnabás porcelántervező művész.
Revák István
1958. 02. 20-án született Budapesten. 1989 óta Székesfehérváron él.
Tagja: a Magyar Alkotóművészek Országos Társaságának, a Fehérvári Művészek Társaságának, a MANK-nak, a Vízfestők Országos Társaságának, a Muravidék Baráti Körnek, a Vörösmarty Társaságnak, az Újpesti Művészek Társaságának és a B4 művészeti csoportosulásnak.
Festői világa, a festői tér koloritban gazdag, dinamikus rendszerezésével alakul.Látásmódjával a modern, ma emberének helyét keresi a képzőművészetben.Részt vesz helyi és országos kiállításokon.
Mesterem: Molnár Sándor festőművész, 1986-ban – magánúton – 1 hónapos tanulmányutat tettem Párizsba.

Végvári Beatrix
1991-től állandó résztvevője a székesfehérvári és megyei kiállításoknak.
Munkával jelen van a Székesfehérvári Művészek Társasága Pelikán Galériájában, hazai és külföldi helyszíneken.
Alkotói munkásságában a Móri Művésztelep jelentős szerepet játszik.
Tanárként a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola művészeti oktatásvezetője.
Alkalmazott grafikai és plakát-feladatok mellett képgrafikával és akvarell-festészettel is foglalkozik. Szerigráfialapjait és dombornyomású linóvéseteit míves technikai tudás és szürrealisztikus témaválasztás jellemzi.