Utazás a fényhálóban

2024. szeptember 27. 18:00 (péntek)
2024. szeptember 27. péntek, 18 óra

DR. GONDI MAGDOLNA KIÁLLÍTÁSA
UTAZÁS A FÉNYHÁLÓBAN

A kiállítás megtekinthető:
2024. szeptember 27.–október 19.
Hétköznap 11-19 óráig, szombaton 10-18 óráig, vasárnap zárva

Kiállítást megnyitja: Novotny Tihamár művészeti író

Közreműködik: Havay Viktória népdalénekes

Helyszín: Polgár Centrum – Újpest Galéria
(1042 Budapest, Árpád út 66.)

Gondi Magdolna bemutatkozása:
Dr. Gondi Magdolna művészetéről

Most rendezett kiállításomnál elsődleges célom az volt, hogy átgondoljam, közel 40 éves művészeti tevékenységemet, valamint hogy tapasztalataimat megoszthassam másokkal.
Alkotásaim fő mondanivalói elsősorban filozófiai jellegűek. Mi végre vagyunk a világon? Mi a fő feladatunk az életben? Univerzumunk, vagyis a minket körölelő világ hogyan keletkezett, milyen valójában és mi lesz vele a jövőben? Hogyan alakulhat az emberiség jövője? Mi lesz velünk a halálunk után?
A tudományos eredményeket, felfedezéseket igyekeztem az ősi népek intuitív technikáit alkalmazva kiegészíteni. Ehhez a felfedezéshez a Fény útját választottam, vagyis a Fényhálót, mivel hitem szerint ez teszi lehetővé az élet megnyilvánulását Univerzumunkban.

Dr. Gondi Magdolna:

Autodidaktaként kezdtem el festeni közel 40 éve. A festészet számomra útkeresés, az élet nagy kérdéseinek és a természet törvényeinek megértése, válaszok keresése.
Az ősi kultúrák tiszta forrásainak feltárása, alkalmazott szimbólumainak megértése, a hagyományos vallások közös gyökereinek feltárása.
Sokféle technikát alkalmazva folyton változó világunk mindig újat és mást eredményez.
A művészet számomra egy nagy felfedező út. A tudomány által már ismert összefüggések, intuitív módon történő kiegészítése.
Dolgozik bennem az a vágy, hogy az általam megtett utat másokkal is megosszam.
Alkotásaim fő mondanivalói elsősorban filozófiai jellegűek. Mi végre vagyunk a világon? Mi a fő feladatunk az életben? Univerzumunk, vagyis a minket körölelő világ hogyan keletkezett, milyen valójában és mi lesz vele a jövőben? Hogyan alakulhat az emberiség jövője? Mi lesz velünk a halálunk után?
Érzékelésünk határait feszegetve tanulmányoztam az ősi kultúrák szimbolika és hitrendszerét, az ősi vallások fő elemeit, a magyarság ősi hitrendszerét. Így kerültem kapcsolatba a hipnoterapeuták által tanított autogén tréningen keresztül az ősi sámán technikákkal.
A formák a gondolatiságot, a színek a hozzájuk kötődő érzelmeket fejezik ki munkáimban.
Az absztrakció mértéke a dolgok, események összefoglaló, összefüggéseit feltáró asszociációit jelenti számomra. Utam során azonban többször is eljutottam az absztrakció olyan fokára, ami már nem mutat semmi rendet, harmóniát, csak az őskáosz közelíti. Ezért fontosnak tartom azt a megközelítési lehetőséget, ahol a még meg nem nyilvánultban végtelen kibontakozási lehetőség adatik, elkerülve a totális káoszt!
•Első képeimet selyemre festettem, kollázs technikát alkalmazva. Virágokat, az anyaság érzéseit és Univerzumunk általam elképzelt változatait. (1986-1996)
•Ezután tiszta, keverékmentes pigmentekkel, akkor azt hittem egyedi technikával kezdtem el dolgozni, mint Tibetben, ahogy a mandalákat készítik, holott ezt akkor nem ismertem. Most már tudom, mély meditatív állapotban dolgoztam minden képemen. Előttem az üres vászon és tiszta csatornává váltam, annak, amit kaptam. (1996-2000)
•Majd elkezdtem a különféle festészeti technikákat elsajátítani, tanárok, művész barátaim segítségével: Sz. Varga Ágnes Baky Péter, Csákvári Nagy Lajos, Molnár Miklós, Nagy Imre Gyula, Velich Dóra Teó, Nádorfi Lajos és még sokan mások. Ekkor elsősorban akril tábla- és nagyméretű képeket festettem, az ősi szimbolika rendszer és hitvilágok elemeinek újra fogalmazásával. Térinstallációkat is készítettem pl: Bika Táltos, Amenhotep Templomában, Spirituális vezetők, Kimérák…stb. címekkel. (2000-2017)
•2017-ben elvégeztem a KISKÉPZŐ festő szakát, ahol nagyszerű művésztanáraimnak köszönhetően (Sinkó István, Juhász István…..) újabb fordulatot vett festészetem, ami elsősorban technikai tudásom jelentős fejlődéséhez járult hozzá.
•2017 után készítettem el weblapomat: https://gondi-magdolna.mozellosite.com/
Instagram profilomat: https://www.instagram.com/gondimagdi.art/
YouTube csatornámat: https://www.youtube.com/@gondimagdi?app=desktop&cbrd=1

Az SZKIOSZ-nak (később OKIT), ÚMT-nek (Újpesti Művészek Társaságának), MANK-nak (Magyar Alkotóművészek Nonprofit Kft), BUKET-nek (Budai Képző- és Iparművészeti Társaság) tagja voltam és vagyok. Az SZKIOSZ- nak és BUKET- nek több éven keresztül vezetőségi tagja, illetve elnökhelyettese is voltam.

Számtalan közös kiállításom, valamint kb. 4-5 évente egyéni kiállításaim is voltak. Közös kiállításokon olykor első és második helyezéseket is elértem.